ارتقای توان موشکی بالستیک و کروز طرح جدید وزارت دفاع است

ارتقای توان موشکی بالستیک و کروز طرح جدید وزارت دفاع است

به گزارش اخترنیوز و به نقل از ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم محمد احدی روز شنبه با حضور در جمع وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران ضمن خوشامد گویی و قدردانی از تلاش های وابستگان نظامی در توسعه روابط دوجانبه بیان داشت: در طول سال همکاران ما با اکثر وابستگان نظامی در چارچوب توسعه روابط دوجانبه در ارتباط هستند و تلاش ما نیز تسهیل روابط دفاعی امنیتی است.
مشاور راهبردی وزیر دفاع در بخش ابتدایی سخنان خود با تشریح دیپلماسی دفاعی و تحولات منطقه ای اظهار داشت: رویکرد ما در دیپلماسی دفاعی مبتنی بر ارتباط و تعامل با همه کشورها منهای رژیم اشغالگر قدس در چارچوب سیاست خارجی کشور برای دستیابی و کمک به صلح و امنیت منطقه ای و جهانی و پیشگیری از بحران ها است.
وی با اشاره به ارتباط خوب ایران اسلامی با کشورهای منطقه گفت: رابطه نزدیک و همکاری با همسایگان در اولویت جمهوری اسلامی ایران است و در این فرایند ارتباطات و تعاملات نزدیک و همچنین همکاری های دفاعی امنیتی با همسایگان شرقی، غربی، و شمالی و برخی کشورهای جنوبی داریم.
امیر سرتیپ دوم احدی با اشاره به رویکرد تعامل گرایانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جهان گفت: با بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی ارتباطات خوبی داریم و مانعی در توسعه روابط و همکاری های دفاعی با کشورهای اروپایی از طرف خود نمی بینیم چرا که معتقدیم امنیت جزیره ای نیست و مقوله ای یکپارچه است و همه باید تا جایی که به مداخله منجر نشود، برای تامین صلح و امنیت جهانی مشارکت و همکاری کنند.
معاون امور بین الملل وزارت دفاع با اشاره به نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم از بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار داشت: ایران از نخستین کشورهایی بوده است که از ابتدا با روش و عملکرد طالبان و القاعده در افغانستان مخالفت کرد و در میدان واقعی مبارزه با تروریسم تکفیری در سوریه و عراق نقش پیشرو داشته است.
وی در همین زمینه تصریح کرد: چنانچه ایران و متحدین آن در سوریه و همچنین عراق، داعش را متوقف نمی کردند امروز نقشه جغرافیای منطقه دگرگون شده بود و دنیا با چالشی وحشتناک روبرو می شد.
امیر سرتیپ دوم احدی با اشاره به حوادث ناگوار یمن و شکل گیری بزرگترین فاجعه انسانی قرن در این کشور اظهار داشت: مایه شرمساری است که در چهارمین سال حملات وحشیانه رژیم سعودی به مردم بی گناه یمن نه تنها این حملات وسیع تر و وحشیانه تر شده است بلکه تسلیح ارتش متجاوز سعودی توسط چند کشور مشخص غربی همچنان ادامه دارد و جامعه بین الملل نیز در مقابل این حملات سکوت کرده است. انگار وجدان بشری به خواب عمیقی فرورفته و پول و منافع مادی به مولفه اصلی تبدیل شده است.
مشاور راهبردی وزیر دفاع با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین در رسیدن به بدیهی ترین حق خود اذعان داشت: هفتاد سال است غصب و اشغال سرزمین های فلسطین و سرکوب و آوارگی ساکنین اصلی آن به یک تراژدی در سطح منطقه و دنیا تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه تحریم های شورای امنیت نتوانسته روند رو به رشد صنعت دفاعی را متوقف کند، افزود: ما زیرساخت های لازم را در اختیار داریم و آنچه باید انجام دهیم تحقیق و توسعه و ارتقا کیفی و به روز رسانی توامان صنعت دفاعی است و برای این کار متکی به ظرفیت های بسیار بالای علمی کشور و ده ها هزار دانش آموخته در رشته های مختلف فنی مهندسی هستیم.
در پایان این مراسم وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران از نمایشگاه دستاوردهای صنعت دفاعی بازدید و در جریان آخرین تحولات فناوری وزارت دفاع قرار گرفتند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما