سناتور آمریکایی: سیاست آمریکا خاورمیانه را ویران کرده است / هشدار درباره طرح انگلیس برای حمله شیمیایی در ادلب

سناتور آمریکایی: سیاست آمریکا خاورمیانه را ویران کرده است / هشدار درباره طرح انگلیس برای حمله شیمیایی در ادلب

به گزارش اخترنیوز و به نقل از  گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه(سانا)، "ریچارد بلاک" سناتور آمریکایی که به دمشق رفته است، با ابراز تردید درخصوص اینکه رویکرد سیاسی آمریکا فایده ای برای ملت آمریکا داشته است، تصریح کرد که این رویکرد باعث ویرانی خاورمیانه شده است.

وی افزود: همان تروریسمی که در جریان حوادث یازدهم سپتامبر سال 2011 میلادی به آمریکا ضربه زد، امروز سوریه را هدف قرار داده است.

سناتور ریچارد بلاک که در گفت وگو با خبرنگاران بعد از دیدار با بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای ریاست جمهوری سوریه سخن می گفت، افزود: سوریه حق دارد که همه خاک خود را بدون استثناء بازپس بگیرد و بعد از سال ها جنگ در صلح و آرامش زندگی کند. آمریکا باید با سوریه برای آزادسازی ساکنان ادلب که تروریست ها از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند، همکاری کند.

وی گفت: ملت های غربی باید درک کنند که همه عناصر مسلح در ادلب زیر چتر گروه تروریستی جبهه النصره وابسه به شبکه القاعده هستند.

این سناتور آمریکایی گفت: جریانی در دولت آمریکا در مسیر تداوم جنگ در سوریه گام برمی دارد.

وی درباره خطرات اطلاعات مطرح شده از سوی چندین طرف مبنی بر تلاش سازمان اطلاعاتی انگلیس برای بستر سازی به منظور وقوع حمله شیمیایی طراحی شده در ادلب و مسئول دانستن سوریه در این زمینه به منظور توجیه هدف قرار دادن آن هشدار داد.

سناتور ریچارد بلاک از کشورهای غربی خواست تا تحریم های اقتصادی یکجانبه علیه ملت سوریه را پایان دهند.

وی دولت های پیاپی آمریکا را مسئول هرح و مرج کنونی منطقه خاورمیانه و ویرانی لیبی، افغانستان، عراق و یمن دانست و ابراز امیدواری کرد که سیاست خارجی آمریکا از آزار و اذیت کردن خاورمیانه به کمک به آن تبدیل شود و از دیپلماسی بیشتری استفاده کرده و استفاده از زور نظامی را کاهش دهد.

این سناتور گفت که در بین سوری ها احساس امنیت می کند زیرا تندروهایی که از بیش از یکصد کشور خارجی از سوی دستگاه های اطلاعاتی غربی به خدمت گرفته شدند، درحال از بین رفتن هستند. این دستگاه ها به تروریست های یاد شده آموزش و پول داده و دست آنها را برای گسترش تروریسم بازگذاشتند.

از سوی دیگر، بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد: تروریسمی که امروز سوریه را هدف قرار داده است، همان تروریسمی است که بشریت را در همه جا هدف قرار می دهد و همه دولتها باید در قبال آن بایستند.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما