آغاز عملیات اجرایی برنامه پایش و آلودگی احتمالی صنایع بزرگ استان با محوریت کاوه سودا

آغاز عملیات اجرایی برنامه پایش و آلودگی احتمالی صنایع بزرگ استان با محوریت کاوه سودا
به گزارش تریبون24 به نقل از ایسنا، جلسه مشترک تیم علمی و اجرایی در محل دفتر معاونت امور اقتصادی استاندار با هدف هم افزایی توسعه فعالیت‌های نظارتی اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد. 
این جلسه با حضور مدیران اداره کل حفاظت محیط زیست استان، متخصصینی از مراکز علمی و تحقیقاتی (پارک علم و فن آوری،دانشگاه تبریز،دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و دانشگاه شهید مدنی) و مدیران شرکت کاوه سودا به ریاست دکتر جهانگیری معاون امور اقتصادی استاندار برگزار شد. 
در این جلسه برنامه عملیاتی تیم علمی در خصوص ایجاد شبکه پایش آلاینده‌های احتمالی آب و خاک در منطقه ارائه و وارد فاز اجرایی شد. 
نظارت بر انجام این پروژه بر عهده اداره کل حفاظت محیط زیست استان ،استانداری و نهادهای نظارتی بوده و مقرر شد مدیران کارخانه کاوه سودا نیز همکاری‌های لازم را با این گروه داشته باشند. 
معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در این جلسه، گفت: این روش که با اجماع مراکزعلمی، تحقیقاتی و دستگاه‌های اجرایی شکل گرفته، روش خوبی است و باید به دور از جنجال و با یک روش علمی، کارشناسی و همه جانبه این برنامه انجام شود و امیدوارم بتوانیم با حل این مشکل، الگویی مناسب برای حل سایر مشکلات زیست محیطی صنایع و واحدهای بزرگ استان باشیم. 
علی جهانگیری افزود: این طرح با دقت بیشتر اجرایی و نتایج آن در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاع مردم برسد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز در این جلسه، گفت: ما  به منظور پاسخ به دغدغه‌های دوستداران، علاقمندان محیط زیست و نمایندگان محترم استان در خصوص احتمال آلودگی آب‌های زیر زمینی به واسطه فعالیت کارخانه کاوه سودا به صورت عمومی از دانشگاه‌ها و مراکز مستقل تحقیقاتی دعوت به عمل آورده بودیم که خوشبختانه مراکز علمی و تحقیقاتی استان در کوتاه‌ترین زمان پروپوزال این پروژه عملیاتی را انجام دادند. 
 حمید قاسمی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان با تمام توان در حل مسائل زیست محیطی صنایع و واحدها پیشگام بوده و از فعالیت‌های زیست محیطی تمامی واحدهای صنعتی حمایت می‌کند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما