پمپئو: حاضریم بدون پیش شرط با ایران مذاکره کنیم

 پمپئو: حاضریم بدون پیش شرط با ایران مذاکره کنیم

وزیر امور خارجه آمریکا که برای شرکت در یک نشست غیر رسمی و محرمانه به سوییس سفر کرده اعلام کرد که کشورش حاضر است بدون پیش شرط با ایران مذاکره کند.

به گزارش تریبون24، به نقل از رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه اظهار کرد که آمریکا آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما افزود که لازم است تا ایران مانند «یک کشور عادی» رفتار کند.

وزیر امور خارجه آمریکا برای شرکت در نشست‌های محرمانه با حضور میهمانان قدرتمند و میلیاردر‌هایی از جهان به سوئیس رفته است گرچه نام او در لیست مدعوین قرار نداشت.

وزیر امور خارجه آمریکا که در یک کنفرانس خبری با همتای سوئیسی خود در شهر برن سخن می‌گفت، در پاسخ به سوال مطرح شده از سوی یکی از خبرنگاران درباره تمایل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مذاکره با ایران گفت: شما گفتید که رئیس جمهور آمریکا در چند روز اخیر تمایل خود را برای گفتگو با ایران را نشان داده است. او مدت زیادی نیست که این را گفت: است؛ و فقط در همین چند مدت اخیر بوده است. ما مطمئناً وقتی ایرانی‌ها به نتیجه برسند که مانند کشوری عادی رفتار کنند آماده مذاکره خواهیم بود.

وی همچنین در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد: چالش‌هایی واقعی در ایران وجود دارد که نه در اثر تحریم‌های اقتصادی بلکه چهل سال حکومت در آنجا به وجود آمده‌اند.

پمپئو در ادامه بر ادعای خود افزود: آن‌ها از منابع خود به گونه‌ای استفاده کرده‌اند که رفاه کشور خودشان را تضعیف می‌کند.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه ضرورت امور حقوق بشری در ارتباط با دارو و غذا را مطرح کردند که این تا زمانی که ایران به ساخت موشک‌هایش ادامه دهد، و تا زمانی که سعی کند افرادی را در ونزوئلا بگمارد ادامه خواهد داشت.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: حکومت ایران به تلاش‌های توسعه‌طلبانه خود در تمام دنیا ادامه می‌دهند. این همان چیزی است که آمریکا به دنبال تغییر آن است.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما