رایزنی تلفنی محمود عباس و رئیس‌جمهوری تونس

رایزنی تلفنی محمود عباس و رئیس‌جمهوری تونس

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان تماس تلفنی با رئیس جمهوری تونس به بررسی پیش‌نویسی که تونس در خصوص طرح "صلح" آمریکا موسوم به "معامله قرن" به شورای امنیت ارائه خواهد کرد، پرداخت.

به گزارش شرح24، به نقل از العهد، ریاست جمهوری تونس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با قیس سعید، رئیس جمهوری تونس تماس تلفنی برقرار کرد.

دو طرف در جریان این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص پیش‌نویسی که تونس در خصوص طرح آمریکا موسوم به "معامله قرن" به شورای امنیت ارائه خواهد کرد، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

عباس از حمایت تونس از حق و حقوق ثابت فلسطینیان تقدیر و تشکر کرد.

رئیس جمهوری تونس نیز حمایت تمام قد خود را از مسأله فلسطین اعلام کرد و از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا در نزدیک‌ترین زمان ممکن به تونس سفر کند.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۲۸ ژانویه، با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح معامله قرن را اعلام کرد، طرحی که به گفته نتانیاهو پنج مورد از مطالبات اصلی این رژیم را یعنی به "رسمیت شناخته شدن اسرائیل به عنوان کشور یهود" توسط فلسطینیان،‌ کنترل امنیتی بر رود اردن و ترسیم مرزها، خلع سلاح غزه و توقف عملیات حماس، حل مشکلات آوارگان خارج از اراضی اشغالی، "ابقای حاکمیت "رژیم صهیونیستی بر قدس اشغالی و تضمین گشودن اماکن مذهبی به روی همگان محقق می‌کند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما