امکانات ضروری بین روستاییان کولاک‌زده استان توزیع شده است

امکانات ضروری بین روستاییان کولاک‌زده استان توزیع شده است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بارش سنگین برف در مناطقی از استان، گفت: خوشبختانه مشکل خاصی در محورهای اصلی استان به وجود نیامد و بسیاری از راه‌های روستایی نیز بازگشایی شده و امکانات ضروری در بین روستاییان توزیع شده است.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با قدردانی از تلاش‌های ستاد مدیریت بحران به ویژه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در بازگشایی محورهای مواصلاتی و راه‌های دسترسی، از همه دستگاه‌های اجرایی خواست تا در مواقع بحرانی، امکانات خود را در اختیار دستگاه‌های مسئول قرار دهند.

وی از اظهارات خلاف واقع برخی از افراد درخصوص کم‌کاری دستگاه‌های مسئول انتقاد کرد و گفت: وظیفه دستگاه‌های اجرایی، خدمت به مردم است؛ اما در این میان برخی با بی‌توجهی به ضرورت مشارکت و احساس مسئولیت اجتماعی در حل معضلات و بحران‌ها، سعی در بی‌کفایت جلوه دادن دستگاه‌های اجرایی دارند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تأکید بر مستندسازی اموال و املاک دستگاه‌های دولتی، گفت: مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت یکی از راهکارهای ضروری برای تأمین منابع مالی دولت در قانون بودجه است و همه دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند.

وی اظهار کرد: تعرض به اموال و املاک دولت در بسیاری از مواقع ناشی از این است که دستگاه‌ها اموال خود را مستندسازی نکرده‌اند و این موضوع باید از سوی دستگاه‌ها جدی گرفته شود.

وی بر ایجاد ضمانت‌های اجرایی برای تحقق پروژه مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت تأکید کرد و گفت: برخی از مدیران دستگاه‌ها در استفاده بهینه از دارایی‌های خود دچار محافظه‌کاری هستند که دستگاه‌های نظارتی باید با اتخاذ تدابیر لازم، زمینه تسهیل این امر را فراهم کنند.

استاندار آذربایجان شرقی، بلااستفاده ماندن برخی از اموال دولتی را هدررفت منابع عنوان کرد و گفت: عدم استفاده از دارایی‌های دولتی ناشی از ضعف مدیریتی است و این موضوع باید در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی درخصوص پیشرفت سند تدبیر توسعه استان نیز گفت: تمرکز نظام برنامه‌ریزی در کشور و نبود اختیارات کافی برای دستگاه‌های استانی، موجب شده است که سازمان برنامه و بودجه استان ابزاری برای تحقق اهداف این سند نداشته باشد.

وی افزود: البته وزارت کشور از دستگاه‌ها خواسته است که اختیارات مورد نیاز خود را شناسایی و اعلام کنند تا تفویض این اختیارات به استان‌ها، در هیأت دولت مطرح شود.

پورمحمدی درخصوص طرح حفاظت و توسعه سبزی‌باغ در شهر تبریز هم گفت: سبزی‌باغ‌های تبریز از نظر فرهنگی، کشاورزی و زیستی جزو سرمایه‌های ما هستند که باید از آنها صیانت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تبریز در گذشته تاریخی خود یک باغ‌شهر بوده، افزود: متأسفانه بسیاری از باغات تبریز از بین رفته و ساخت‌وساز در اراضی باغی این شهر گسترش یافته است و با این وضعیت، آینده تبریز نگران‌کننده است.

وی بر تشکیل کارگروهی متشکل از افراد دلسوز و متخصص برای ارائه راهکارهای حفظ و صیانت از فضای سبز و زمین‌های باغی شهر تبریز، گفت: در یک و نیم سال اخیر که از مسئولیت بنده در استانداری می‌گذرد، اجازه تغییر کاربری حتی یک متر از فضای سبز را نداده‌ایم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به این‌که شورای برنامه‌ریزی، عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در استان است، بر تشکیل منظم جلسات کارگروه‌های تخصصی ذیل این شورا تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این جلسه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی درخصوص پروژه مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان درخصوص طرح حفاظت و توسعه سبزی‌باغ و بوم‌گردی تبریز و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان درخصوص پیشرفت سند تدبیر توسعه استان و داشبورد مدیریتی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گزارش دادند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

 • سینما در ماشین با ایرانتیک می‌گه:

  سینما در ماشین
  https://www.irantic.com/car-cinema
  من بابت سایت خوبتون ممنون هستم. ایرانتیک جدیدا ویژگی جدیدی آورده که توسط آن میتونیم با ماشین بریم داخل سینما و فیلم سینمایی رو از داخل ماشین ببینیم. اینجوری هم راحت تریم هم بهداشتیه هم خوراکی میتونیم سینما ببریم با خودمون.سینما ماشین بهترین کاری که کرده اینه که صدای سینما هم دست خودمون هست و میتونیم از رادیو ماشین صدای سینما رو پلی کنیم.
  شهرهای تهران و کرج و قم و شیراز و مشهد و اصفهان و احتمالا تبریز هم سینما ماشین رو دارن میارن. کلا خیلی حال میده این سینما در ماشین .
  پیشنهاد میکنم ی بار امتحانش کنید...
  سایت ایران تیک یک سایت هست که با ادرس irantic.com در دسترس هست و بلیت سینما و بلیط کنسرت و بلیط تئاتر رو میتونید ازش تهیه کنید. قیمت بلیط ها با تخفیف ویژه هستند.

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما