ایران امن‌ترین آسمان جهان را دارد

 ایران امن‌ترین آسمان جهان را دارد

فرمانده پدافند هوایی ارتش گفت: امروز به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان جهان را دارد و این در حالی است که تاکنون به هیچ کشوری چنین لقبی داده نشده است.

به گزارش اخترنیوز، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی  در نخستین گردهمایی ایثار و مقاومت که  در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در 8 سال دفاع مقدس کشور از ظرفیت جوانان نخبه استفاده کرده است و همین جوانان بودند که توانستند کشور را در برابر دشمن حفظ کنند.
 
وی افزود: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری باید ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها برقرار کرد؛ چراکه هرچه ارتباط با دانشجویان بیشتر باشد دانشجویان زنده‌تر و با فکر بازتری فعالیت می‌کنند ؛ بنابراین اثرگذارتر نیز خواهند بود.

فرمانده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: جنگ بین ایران و عراق با دیگر جنگ‌های دنیا تفاوت‌های داشت ازجمله اینکه این جنگ نسبت به دیگر جنگ‌های اتفاق افتاده در دنیا طولانی‌تر بود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ایران در هشت سال دفاع مقدس به تعهدات خود عمل کرد و هیچ‌یک از اماکن مذهبی و متبرکه و مردم مظلوم را بمباران نکرد، گفت: یکی از دلایلی که موجب شده تا 8 سال جنگ، دفاع مقدس نام گیرد عمل به همین تعهدات بود.

وی اضافه کرد: در عهدنامه‌ی 598 هیچ وجبی از خاک ایران از دست نرفت و این در حالی بود که وبه جبی از خاک عراق نیز توسط کشور تجاوز نشد که همین امر موجب تقدس بخشیدن به هشت سال دفاع مقدس شد.

فرمانده پدافند  هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مشارکت عمومی و هم جانبه‌ی مردم در هشت سال دفاع مقدس نیز موجب شد تا هریک از مردم نقش مهمی را در دفاع از کشور ایفا کنند.

اسماعیلی اعلام کرد: در هشت سال دفاع مقدس بیش از 40 کشور در خصوص نیروی انسانی، هواپیما وسایل زمینی با بعث عراق ائتلاف داشتند و این در حالی بود که ایران تنها خدا، مردم و امام خمینی (ره) را داشت و توانست در این جنگ به پیروزی برسد.

وی یادآور شد: افزایش چندین برابری بالگردهای هوایی عراق پس از پایان جنگ نسبت به زمان آغاز نشان داد که در هشت سال دفاع مقدس کمک‌های فراوانی به این کشور شده است.

فرمانده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: در 33 عملیات بزرگ که پدافند هوایی وجود داشت از هزار و 179 فروند هواگرد بعثی 700 هواگرد منهدم شد که این انهدام 60 درصدی نشان از قدرت و توان کشور داشت.

وی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس سابقه و شناسنامه‌ی پرافتخار ملی ما است و نباید از آن غافل شد بلکه باید از آن به‌عنوان الگو استفاده کرد.

وی افزود: اتفاقات هشت سال دفاع مقدس برگرفته از داستان و افسانه نیست بلکه تمامی آن‌ها واقعی است و باید به‌عنوان شناسنامه‌ی ملت از آن حفظ و نگهداری کرد.

اسماعیلی اعلام کرد: پس از هشت سال دفاع مقدس تاکنون نه به کشوری تجاوز کرده و نه اجازه‌ی تجاوز را به کشوری داده‌ایم بنابراین این امر نشان از قدرت و توان ایران در عرصه‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: به لحاظ آگاهی و دید وسیع 360 درجه به تحریم‌ها توانستیم امروز 400 نقطه پدافند هوایی مستقر در آن زمان را تبدیل به 3 هزار و 700 نقطه کنیم.

فرمانده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری پدافند هوایی اولویت اول نیروهای مسلح است که باید به آن توجه کرد و همین مسئله موجب شده تا امروز پیشرفت‌های فراوانی را در این حوزه داشته باشیم.

وی تأکید کرد: دشمن با ماهواره‌ها و اطلاعات جاسوسی به دنبال اشراف بر اطلاعات کشور است که تاکنون این امر محقق نشده است؛ چراکه اگر محقق شده بود دشمن عطش شناسایی نداشت.

اسماعیلی با اشاره به اینکه جوانان امروز ما در همه‌ی زمینه‌ها از دشمن برتر هستند، گفت: در حال حاضر ایران در همه‌ی مباحث مختلف و علمی از دشمن برتر است و همین امر موجب شده تا اهداف دشمن به نتیجه نرسد.

فرمانده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تهاجم اقتصادی منجر به نفوذ اقتصادی می‌شود بنابراین باید موردتوجه قرار گیرد.

وی افزود: دشمن ازنظر فرهنگی مستقیم تجاوز می‌کند که خاک‌ریز این تجاوز، فضاهای مجازی موجودی است که نمی‌توانیم از آن‌ها دوری‌کنیم بنابراین باید مدیریت کنیم و خاک‌ریز دشمن را شناسایی و به دفاع از آن بپردازیم.
 
اسماعیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایران ازنظر معنوی تکنیکی و نیروهای نظامی و مردمی از دشمن قوی‌تر است و هیچ وابستگی و نیازی به کشورهای دیگر ندارد.
 

فرمانده پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: باید جوانان امروز را درک کنیم و از ظرفیت‌های آنان استفاده کنیم و این در حالی است که مقام معظم رهبری نیز همیشه بر این امر تأکید دارند.

وی اضافه کرد: باید بسیار از مشاغل آزاد را به جوانان امروز واگذار و به آن‌ها اعتماد کرد چراکه همانند همین جوانان بودند که در هشت سال دفاع مقدس توانستند رشادت‌هایی را از خود برجای گذارند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما