افتتاح سه طرح پتروشیمی با حضور رییس جمهور

افتتاح سه طرح پتروشیمی با حضور رییس جمهور

به گزارش اخترنیوز و به نقل از ایسنا، در مراسم سه طرح مذکور که عبارت اند از پتروشیمی‌های مرجان، فاز سوم پردیس و نیروگاه پتروشیمی دماوند مقامات عالی وزارت نفت نیز حضور دارند. وزیر نفت چندی پیش اعلام کرد تولید پتروشیمی پردیس از چند ماه پیش آغاز شده است. زنگنه همچنین از به بهره برداری رسیدن پتروشیمی مرجان در سال جاری خبر داده بود.

فاز سوم اوره و امونیاک پتروشیمی پردیس از سال ۱۳۹۰ آغاز شده و پیش بینی شده بود در سال ۱۳۹۶ به بهره برداری برسد. ظرفیت اسمی آمونیاک ۶۸۰ هزار تن در سال و ظرفیت اسمی طرح اوره ۱۰۷۵ تن در سال است.

زمان آغاز پروژه متانول مرجان نیز سال ۱۳۹۰ بوده و پیش بینی شده بود در سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسد. ظرفیت اسمی متانول ۱۶۵۰تن در سال است.

نیروگاه پتروشیمی دماوند نیز شامل ۱۲ واحد توربین گازی مجموعاً با ظرفیت اسمی تولید ۱,۹۴۴ مگاوات در شرایط استاندارد (ظرفیت هر واحد ۱۶۲ مگاوات در شرایط استاندارد) و دیگهای بخار بازیافت حرارتی با ظرفیت اسمی تولید ۱,۷۸۰ تن بخار در ساعت و دو بویلر کمکی هر یک به ظرفیت اسمی ۱۲۰ تن در ساعت طراحی شده است.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما